Deskowanie łukowe RUNDFLEX

Deskowanie ścian wykonuje się podczas budowy rozmaitych obiektów. Niekoniecznie tylko wtedy, gdy mamy do czynienia ze wznoszeniem prostych konstrukcji. Dostępne w naszej ofercie rozwiązania pozwalają także na wykonywanie ścian łukowych o promieniu powyżej 1m. Jest to możliwe między innymi dzięki deskowaniu łukowemu RUNDFLEX. W jakich konkretnie przypadkach jest ono stosowane? Omawiany system wykorzystuje się na budowie między innymi oczyszczalni ścieków, elektrociepłowni, ramp zjazdowych, silosów i innych okrągłych budowli. Proponowane przez nas produkty dostarczane są przez firmę PERI, niemieckie przedsiębiorstwo z kilkudziesięcioletnią tradycją. Jeśli chodzi o wytrzymałość deskowania łukowego RUNDFLEX to może być ono stosowane do mieszanki betonowej, której parcie nie przekracza 60 kN/m². Jeśli zatem są Państwo zainteresowani wypożyczeniem wspomnianego systemu, zapraszamy do kontaktu. Przygotujemy szczegółową wycenę oraz komplet dokumentów niezbędnych do wynajęcia deskowania.

Zalety deskowania łukowego RUNDFLEX

Systemy produkowane przez firmę PERI cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na wiele zalet. Nie inaczej jest w przypadku deskowania łukowego RUNDLEX. Jakie korzyści wiążą się z montażem tego rozwiązania? Do największych z nich możemy zaliczyć między innymi:

redukcję kosztów inwestycji: nie ma konieczności kosztownego pierwomontażu deskowań specjalnych lub ich przebudowy dla innych krzywizn. PERI RUNDFLEX rozwiązuje ten problem poprzez dzierżawne płyty standardowe,

  • dopasowanie do zmiennych promieni już od 1,00 m bez konieczności przebudowy elementu: PERI RUNDFLEX jest systemem deskowań, w którym elementy można bezstopniowo nastawiać na żądany promień, już od 1,00 m,
  • niewiele szerokości elementów: tylko 3 różne szerokości elementów dla wszystkich zastosowań w pięciu wysokościach,
  • zaledwie jeden element łączący w postaci zamka BFD: gwarantuje on szybkie łączenie wszystkich elementów,
  • łatwe nastawianie promienia krzywizny: szybkie nastawianie krzywizny poprzez trzpienie nastawcze z samooczyszczającym się gwintem sześciokątnym.

Warto zaznaczyć, że nie są to jedyne korzyści z montażu deskowania łukowego PERI RUNDFLEX. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące tego systemu lub jakiegokolwiek innego produktu z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pozostają do dyspozycji.